Matryce do pras krawędziowych

 

Matryce to – drugi po stemplach – podstawowy element wyposażenia Państwa prasy krawędziowej, który umożliwi wykonywanie detali z blachy.

Nasza oferta zawiera matryce do pras krawędziowych większości marek. Najpopularniejsze rodzaje mocowań, które dostępne są „od ręki” to: Amada-Promecam, Trumpf, Wila, Bystronic oraz LVD. Jeśli Państwa matryce mają inny system mocowania, nie stanowi to problemu. Jesteśmy w stanie wykonać narzędzia przystosowane do użycia na innych prasach krawędziowych, np. Beyeler, HACO, EHT, Safan i wiele innych.

 

Podobnie jak w przypadku stempli, istnieje możliwość wyprodukowania matrycy na wzór dotychczas posiadanej. Z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania i bazując na wieloletnim doświadczeniu, nasza oferta obejmuje również doradztwo i projektowanie matryc do zadań specjalnych. Niektóre zlecone do wygięcia detale wymagają narzędzi, które nie znajdują się w standardowym asortymencie.

 

Na naszym magazynie w Przemyślu posiadamy duży wybór narzędzi dostępnych „od ręki”. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować atrakcyjny czas realizacji zleceń, co przy wymaganej coraz większej elastyczności Państwa oferty jest na wagę złota. Każdy wyrób opuszczający mury naszej firmy pakujemy w solidne pudełko, które pomaga w bezpieczny sposób transportować i przechowywać stemple. Umieszczane na stemplach laserowo wykonywane oznaczenie, które zawiera podstawowe dane narzędzia, pozwala w przyszłości na łatwe zidentyfikowanie zapotrzebowania.

 

Co jest istotną informacją przy doborze matryc?

W celu dobrania matrycy najbardziej odpowiadającej Państwa zapotrzebowaniu, konieczne jest podanie podstawowych parametrów dotyczących gięcia jak poniżej:

 

  • producenta prasy
  • nacisku, którym dysponuje prasa
  • rodzaju mocowania matrycy
  • gatunku i grubości giętego materiału (wskazane rysunki giętych detali)
  • parametrów używanego stempla (promień i kąt ostrza roboczego, dopuszczalne maksymalne obciążenie stempla)

Usługa regeneracji matryc

 

Matryce noszące widoczne ślady zużycia niekoniecznie muszą zostać zakwalifikowane do zezłomowania. Dzięki bogatemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa usługę regeneracji matryc. Szlifowanie powierzchni roboczych oraz opcjonalne hartowanie pozwolą jeszcze przez długi czas wykorzystywać posiadane oprzyrządowanie do produkcji Państwa asortymentu.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.